Корзина
258 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
+380980499004
+380504114184
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Альтаир
Корзина

Поради по енергозбереженню.

Поради по енергозбереженню.

1. Утеплюйте квартири. Коли наступає похолодання заклеюйте вікна і балконні двері. Перевірте стан міжпанельних швів. Розподіл втрат тепла: • неутеплені вікна та двері – 63%; • віконне скло – 15%; • стеля та стіни –15%.

 1. Утеплюйте квартири. Коли наступає похолодання заклеюйте вікна і балконні двері. Перевірте стан міжпанельних швів.
  Розподіл втрат тепла:
  • неутеплені вікна та двері – 63%;
  • віконне скло – 15%;
  • стеля та стіни –15%.
 2. Потурбуйтесь про тепло в під’їздах. Пам’ятайте, що ви сплачуєте теплопостачання не тільки своєї квартири, але і всього будинку. Утепліть вікна та двері під’їзду. Входячи та виходячи з под’їзду, не забувайте щільно закривати за собою двері — не обогрівайте вулицю.
 3. Замініть старі віконні рами на сучасні стеклопакети. Це може підвищити температуру в приміщенні на 4-5 °С.
 4. Не викидайте гроші у вікно. Правильно провітрюйте приміщення. Вікно, що годинами залишається прокритим, збільшує витрати теплоенергії. Робіть ударне провітрювання – широко відкривайте вікна, але на короткий час.
 5. Не перешкоджайте шляху тепла. Довгі штори, радіаторні екрани, невдало розставлені меблі, стійки для сушіння білизни перед батареями можуть призвести до втрати 20% тепла.
 6. Поставте за опалювальними батареями тепловідбиваючі экрани. Еффективність роботи опалювальної системи підвищується до 20%, а температура в приміщенні – на 2-3 °С.
 7. Поставте на опалювальні пристрої терморегулятори. Встановлення сучасної системи регулювання опалення з автоматичним зниженням температури вночі обійдеться недорого, однак вона допомагає економити енергію та гроші. Обладнайте батареї опалення вентилями, які допомагають регулювати температуру, якщо немає можливості встановити терморегулятори. Створіть для себе умови комфорту і не сплачуйте зайве тепло.
 8. Використовуйте світлі тони для окрашування стін. Світлі шпалери та стеля відбивають 70-80% світла, що покращує природнє освітлення в приміщенні.
 9. Слідкуйте за справністю водопровідних кранів. Це допоможе зекономити воду, що даремно витікає. Через кран, що протікає втрачається до 90 литрів води за тиждень. Промивайте опалювальні батареї. Якщо в сусідній квартирі тепло, а у вас ні, то, можливо, вашим батареям потрібне промивання або ваш стояк погано відрегульований. Не чекайте морозів, викличте спеціаліста ще до початку опалювального сезону.
 10. Приймайте не ванну, а душ. Витрати теплоенергії на приняття ванни приблизно в три рази вищі, ніж на приняття душа.
 11. Встановлюйтейте індивідуальні пристрої обліку теплової енергії та води. Встановленя лічильника дозволяє контролювати витрати гарячої води конкретно у вашій квартирі та економити сімейний бюджет. Крім того, ви позбавите себе від необхідності платити за сусідів, які нераціонально використовують гарячу воду. Витрати на придбання та встановлення лічильника окупаються не більш ніж за півроку.
 12. Не забувайте виключати за собою світло там, де воно не потрібне: виходячи з дому, не залишайте включеними електропристрої та освітлення, не допускайте тривалого освітлення порожніх приміщень.
 13. Не залишайте обладнання в режимі «stand by» (режим очікування).
  Використовуйте кнопки ввімкнути/вимкнути на самому обладнанні або вимикайте їх з розетки. Вимкнення пристроїв, що не використовуються з мережі (наприклад, телевізор, музичний центр, зарядний пристрій мобільного телефону) дозволить знизити використання електроенергії в середньому до 300 кВт•год за рік.
 14. Поміняйте лампи накалювання на енергозберігаючі лампи. Енергозберегаючі лампи використовують енергії приблизно на 80% менше, ніж традиційні лампи накалювання, а служать в 8-10 разів довше. Витрати окупаються менше ніж за рік.
 15. Регулюйте яскравість освітлення. Це можна робити за допомогою спеціальних світлорегуляторів – диммерів. Ці пристрої встановлюють замість звичайного вимикача та регулюють яскравість світла ламп. Коли Ви читаєте, обідаєте, відпочиваєте чи розважаєтесь, рівень освітлення повинен відповідати кожному з цих занять.
 16. Використовуйте в побуті лампочки з сенсорами руху та вимикачі з затримкою часу. Завдяки датчикам руху світло автоматично вмикається, коли ви входите, та гасне, коли виходите з приміщення. Часове реле вмикається одночасно з включенням світла та вимикається через заданий проміжок часу. Це дозволяє економити 14-20% електроенергії.
 17. Тримайте освітлювальні пристьрої та вікна в чистоті. Бруд та пилюка, які накопичуються на лампах та плафонах, можуть знизити ефективність освітлювального пристрою на 10-30%. Брудні чи запилені вікна можуть знижувати природню освітленість в приміщенні до 30%.
 18. Купуючи побутову техніку, звертайте увагу на клас її енергоефективності. Отримати дану інформацію можна, коли знайдете на пристрої етикетку енергоефективності чи проконсультувавшись зі спеціалістом торгової мережі. Найбільш енергоефективним являється клас А++, А+, А, далі за зниженням B, C, D, E, F, G.
 19. Для нагрівання невеликої кількості води користуйтесь електрочайником, при чьому кип’ятіть в ньому води стільки, скільки її потрібно в даний момент. Своєчасно видаляйте накип з чайника.
 20. Щільно закрыиайте кастрюлю, коли готуєте. Це на третину скоротить витрати на електроенергію. Пам’ятайте, що посуд з викривленим дном може призвести до збільшення витрат електроенергії до 40–60%. При приготоуванні їжі на електроплиті використовуйте залишкове тепло від конфорок: вимикайте їх набагато раніше, ніж страва буде готова.
 21. Холодильник встановлюйте в найбільш прохолодне місце на кухні, ні в якому разі не поряд з плитою. Якщо ви поставите холодильник в кімнаті, де температура сягає 30 ºC, то використання енергії подвоїться.
 22. Своєчасно розморожуйте морозильну камеру при утворенні в ній льоду. Товстий шар льоду погіршує охолодження заморожених продуктів та збільшує використання електроенергії.
 23. Періть при повній загрузці барабана пральної машини чи використовуйте режим половинного завантаження. Порошок реагує з білизною уже при 40 оС, не нагрівайте воду до 90 оС – при цьому Вы витратите в три рази більше енергії.
 24. Коли користуєтесь електродуховкою, намагайтесь, щоб ввесь її об’єм був, по-можливості, заповнений. Краще готувати страву, яка розрахована на багато порцій, чи відразу декілька різних страв.
 25. Своєчасно очищуйте мішок для збору сміття в пилосмоці. На третину заповнений мішок погіршує всмоктування на 40%, на цю ж величину підвищуються витрати енергії.
Другие статьи