Корзина
221 отзыв
Сертифицированная компания Prom.ua
+380980499004
+380504114184
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Альтаир "Интернет-магазин инновационной электротехники"
Корзина

Тепла підлога RATEY

Тепла підлога RATEY

**Тепла підлога** — це система, якість роботи якої залежить від складових частин. Для того щоб отримувати задоволення від комфорту який створює тепла підлога, важливо відповідально підійти до монтажу. У цій інструкції ми наводимо основні етапи монтажу теплої підлоги.

ВСТУП

Тепла підлога — це система, якість роботи якої залежить від складових частин. Для того щоб отримувати задоволення від комфорту який створює тепла підлога, важливо відповідально підійти до монтажу. У цій інструкції ми наводимо основні етапи монтажу теплої підлоги.
Кожна секція нагрівального кабелю «ратей» комплектується такою інструкцією. Загалом принципи які закладені в цій інструкції застосовні практично до будь-якого нагрівального кабелю подібної конструкції.

ПРИЗНАЧЕННЯ

Нагрівальний кабель RATEY призначений:
– Для комфортного підігріву підлоги ТЕПЛА ПІДЛОГА;
– Основного опалення приміщень.
Нагрівальний кабель може бути успішно застосований в квартирах, котеджах, будинках, на дачах, у гаражах, на складах, в офісах, саунах і басейнах, дитячих садах і школах, для підігріву підлоги на балконах, лоджіях, в санвузлах, кухнях, прихожих, житлових кімнатах, а також для обігріву теплиць, трубопроводу.

ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY це:

  • Завжди комфортна температура завдяки електронному терморегулятора;
  • Економія. У порівнянні з опаленням звичайними радіаторами і конвекторами, потрібно на 20-30% (при високих стелях — на 50%) менше енергії. Завдяки здатності стяжки підлоги акумулювати тепло використання більш дешевого нічного тарифу дозволяє додатково заощадити близько 30%. Автоматика, запрограмована на зниження температури під час відсутності людей, також значно економить енергію;
  • Більше вільного простору. Відсутні радіатори, труби, котли та інше устаткування, що займає корисну площу;
  • Безпека. Відсутні гарячі поверхні, ризик витоку газу, протікання води;
  • Менша вартість капітальних витрат у порівнянні з газовим і центральним опаленням;
  • Екологічна чистота. Відсутні атмосферні викиди;
  • Довговічність, порівнянна з терміном служби будинку. Матеріали, з яких виготовлений кабель, не схильні до корозії і зносу. Кабель не вимагає ніякого обслуговування;
  • Чисте і свіже повітря. Чи не вигоряє кисень через низьку температури підлоги (до 35 ° С). Низький рівень пилу в повітрі завдяки відсутності конвекційних потоків.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ Нагрівальний кабель RATEY

Тип кабелю:
Одножильний, екранований
Ізоляція нагрівальної жили — з термостійкого пластикату
Номінальна напруга живлення — 220 В ~ 50 Гц
Виділятимуться теплова потужність — 15 Вт / м
З'єднувальний провід (холодний) мідний — 2 м
Максимальна робоча температура гріючої жили — 105 ° С
Максимальна робоча температура зовнішньої ізоляції — 70 ° С
Гарантія — 15 років

СКЛАД СИСТЕМИ

Секція нагрівального кабелю RATEY
Терморегулятор з датчиком температури
Монтажна стрічка
Монтажна трубка для датчика температури

Нагрівальний кабель ПОСТІЙНОГО ОПОРУ.

Принцип роботи нагрівального кабелю полягає в перетворенні електричної енергії в теплову.
Нагрівальна жила складається зі спеціального сплаву, здатного виділяти тепло при проходженні через нього електричного струму.
Внутрішній ізоляційний матеріал — тришарова герметична ізоляція з сучасних електроізоляційних матеріалів з різними властивостями. Призначена для ізоляції нагрівальної жили від екрану. Не втрачає своїх властивостей при високій температурі гріючої жили, служить протягом усього терміну експлуатації системи.
Екран, навиті з мідних і сталевих дротів, виконує три основні захисні функції:
– Захист від ураження електричним струмом (екран виконаний згідно вимог «Правил влаштування електроустановок»);
– Захист від впливу електромагнітного поля на здоров'я (рівень електромагнітного поля в системах ТЕПЛИЙ ПОЛ мізерно малий, приблизно в 100-1000 разів менше, ніж у звичайної електропроводки і електропобутових приладів);
– Захист від механічних пошкоджень нагрівальної жили.
Зовнішній шар ізоляції з якісних, екологічно чистих матеріалів дає можливість застосовувати цей кабель для обігріву як в побуті, так і в промисловості.

Секції нагрівальні кабелі

Секція нагрівального кабелю — це готовий виріб, в якому в заводських умовах виконано з'єднання нагрівального кабелю з звичайним мідним дротом через герметичну муфту.
Секція нагрівального кабелю має одну нагрівальну жилу, дві сполучні муфти і дві пари мідних проводів.
Принцип з'єднання нагрівального кабелю і мідного дроту в муфті. Кожне з'єднання виконано обтисненням і герметично ізольовано. Завод гарантує надійність і безпеку цього з'єднання протягом всього терміну служби кабелю.
Білий провід — нагрівальна жила (підключається до терморегулятора як навантаження), жовто-зелений — екран (два дроти екрану скручуються між собою і з'єднуються із землею, допускається, у разі відсутності землі — з нулем)

ВИБІР потужність нагрівального кабелю

Вибір нагрівального кабелю проводиться виходячи з необхідної потужності.
Потужність розраховують виходячи з «вільної» площі та питомої потужності.
«Вільна» площа — це площа приміщення, не зайнята стаціонарно встановленою меблями, сантехнікою та побутовими приладами, такими як шафи, непровітрювані ліжка без ніжок, кухонні стінки, холодильники, пральні машини, душові кабіни, ванни, унітази, умивальники та ін Тобто «вільна» площа — це площа, на якій можна ходити з урахуванням технологічних відступів від стін, перегородок, опалювальних приладів.
Питома потужність залежить від цілей обігріву і матеріалу підлогового покриття. Для підлоги, вкритих кахельною плиткою або природним каменем, рекомендуємо наступні значеніяудельной потужності:

мінімальний підігрів — 100-150 Вт/м2
комфортна підлога — 150-180 Вт/м2
максимальний обігрів — 180-200 Вт/м2

Найкращий вибір — це кабель з максимальною потужністю, допустимої для даного приміщення. Максимальна потужність дозволяє регулювати температуру поверхні підлоги в широких межах за допомогою терморегулятора, швидко підігрівати підлогу до необхідної температури. Максимально допустима потужність — це максимальна довжина кабелю, яку можливо укласти на даній площі з мінімально допустимим кроком укладання кабелю. Мінімальний крок укладання — 7,5 см. Чим менше крок укладки, тим рівномірніше розподіляється температура по поверхні підлоги.
При виборі потужності нагрівального кабелю необхідно враховувати теплопровідність матеріалу покриття підлоги. Для матеріалів з меншою теплопровідністю слід обмежувати максимальну питому потужність. Приміром, під покриття з ламінату, паркету, натуральної пробки питома потужність не повинна перевищувати 150, 120, 80 Вт/м2 відповідно.
Для вибору кабелю зручно скористатися таблицею вибору потужності.
Вирішіть, що Ви хочете — мінімальний підігрів, комфортний підлогу або максимальний обігрів (опалення).
Пам'ятайте, що витрати на електроенергію мало залежать від обраної питомої потужності. Більш потужний кабель більше споживає електроенергії, але рідше включається. Менш потужний менше споживає, але довше працює. У підсумку витрати однакові, а комфорт вище у максимально потужного.
Електроспоживання буде залежати тільки від того, яку температуру Ви виставите на терморегуляторі, і від тепловтрат Вашого приміщення.
Для приміщень з підвищеними вимогами до рівня сторонніх звуків не рекомендується використовувати кабель потужністю 1,7 і 2,08 кВт.

ТЕРМОРЕГУЛЯТОРИ

Терморегулятор застосовується для управління обігрівом в кабельній системі ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY. Ми рекомендуємо використання електронних терморегуляторів, які забезпечують точне і найбільш оптимальне регулювання температури як щодо комфорту, так і щодо економії електроенергії.
Застосування програмованих терморегуляторів забезпечує економію близько 50? %. Економічний ефект від застосування програмованого терморегулятора в 2 рази більше, ніж від непрограмувальний. Різниця вартості програмованого терморегулятора і непрограмувальний, при потужності системи в 1 кВт, окупається приблизно за два роки.

МОНТАЖНА СТРІЧКА

Монтажна стрічка призначена для спрощення розкладки нагрівальних секцій і закріплення їх на поверхні підлоги. Відрізки стрічки кріпляться до підлоги. Стрічка дозволяє витримати постійний крок укладання, кратний 2,5 см (7,5 см, 10 см, 12,5 см, 15 см). Для розрахунку необхідної довжини монтажної стрічки необхідно «корисну» площа помножити на 2. Наприклад, на 5 м2 «корисної» площі необхідно 10 м монтажної стрічки.

МОНТАЖНА ТРУБКА

Необхідна для монтажу датчика температури підлоги (входить в комплект терморегулятора). Як монтажної трубки краще всього використовувати металопластикову трубку діаметром 16 мм, яка традиційно використовується для водопроводу. Монтажна трубка ізолюється з боку, що кріпиться до підлоги, для запобігання попадання розчину в трубку. У трубку вводиться датчик з з'єднувальним проводом. Монтажна трубка дозволяє зафіксувати датчик у потрібній точці теплої підлоги і здійснити заміну датчика, в разі потреби.

ПОДГОТОВІТЕЛНИЕ РОБОТИ

ЗАСТОСУВАННЯ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ

Наявність теплоізоляції (утеплювача) не є обов'язковим для нормальної роботи кабельної системи ТЕПЛИЙ ПОЛ, тому рішення про застосування приймається з урахуванням таких факторів. ТЕПЛИЙ ПОЛ однаково успішно працює як з теплоізоляцією, так і без неї. Застосування теплоізоляції економить електроенергію. Ця економія може бути незначною (1-2%), якщо нижче приміщення, в якому встановлений ТЕПЛИЙ ПОЛ, розташоване приміщення, що обігрівається, і більш відчутною (5-20%) для підлог на грунті, балконах і над неопалюваними підвалами.
При необхідності як утеплювач можуть бути використані спінений поліетилен, екструдований пінополістирол, керамзит. Щільність утеплювача для підлог у житлових приміщеннях повинна бути не менше 25 кг / м ³.
Утеплювач необхідно залити тонкої протипожежної стяжкою (7-10 мм) і армувати штукатурною сіткою, щоб не допустити втискування нагрівального кабелю в утеплювач. Для спіненого поліетилену протипожежну стяжку можна не робити, а відразу класти штукатурну сітку.
На сьогоднішній день найбільш підходящими теплоізоляційними матеріалами для системи ТЕПЛИЙ ПОЛ є екструдовані пенополістіроли. Вони мають коефіцієнт теплопровідності не вище 0,04 Вт / м ² · ° С. Випускаються у вигляді плит товщиною 20 і 30 мм і розміром 600 * 1200 мм.

Замонолічівают СКЛАД

Нагрівальний кабель заливається цементно-піщаним розчином товщиною 3-5 см або бетоном з дрібною фракцією щебеню (не більше 10 мм) з пластифікаторами та без. Для заливки нагрівального кабелю можна використовувати будівельні суміші, клеї або самовирівнюючі розчини.
Дуже важливо, щоб розчин мав досить рідку консистенцію, щоб кабель був повністю залитий і навколо нього не утворювалися повітряні порожнини, які згодом можуть викликати локальний перегрів кабелю.
Не допустимо використання як заливки легких бетонів
Не допустимо включення системи до повного затвердіння стяжки Для цементно-піщаних стяжок (згідно СНІП) для повного затвердіння необхідно 28 днів. Для будівельних сумішей термін повного затвердіння зазначений на упаковці.
При використанні тонких теплих підлог під кахельною плиткою нагрівальний кабель може заливатися складом для укладання плитки.

ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ

Наявність гідроізоляційного шару не є необхідним для роботи кабельної системи ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY.
Якщо необхідно гідроізолювати підлогу, то шар гідроізоляції наноситься нижче шару з замоноліченими нагрівальним кабелем.

Демпферна І ТЕМПЕРАТУРНІ ШВИ

Інженерні комунікації, труби опалення, гарячого водопостачання категорично забороняється перетинати гріючою кабелем. У таких випадках необхідно застосовувати декілька окремих секцій кабелю, що гріє.

ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІ

Поверхня підлоги повинна бути рівною, очищеною від будівельного сміття, пилу та бруду.
Поверхня підлоги повинна бути горизонтальною. Це необхідно, щоб при заливці висота стяжки була однаковою, а прогрів — рівномірним.
На поверхні підлоги не повинно бути гострих виступаючих фрагментів, здатних пошкодити кабель.
Поверхня вирівнюється за допомогою нівелюючих будівельних сумішей. Поверхня підлоги рекомендується прогрунтовать, тоді зчеплення з наступним шаром буде краще.

МОНТАЖНІ РОБОТИ

МОНТАЖ Гріючі кабелі

На підготовлену поверхню кріпиться смужками монтажна стрічка. Відстань між смужками монтажної стрічки не більш 1 м. Найбільш зручне відстань 50-70 см. Монтажна стрічка прибивається цвяхами або кріпиться за допомогою будівельних дюбелів 6 мм.
Увага! Категорично забороняється включати в мережу кабель в бухті, не розмотуючи, навіть короткочасно

До установки нагрівального кабелю, а також після встановлення і заливки необхідно провести заміри омічного опору кабелю з занесенням отриманих значень в протокол вимірів (стор. ? 18). Відхилення від номінального, зазначеного в паспорті, повинно бути в розумних межах Виберіть місце розташування терморегулятора. Терморегулятор встановлюється на стіні в зручному і доступному місці.
Для теплих підлог у вологих приміщеннях (ванна кімната) терморегулятори встановлюються за межами приміщень.
Підведіть один холодний кінець кабелю до місця розташування терморегулятора.
Закріпіть холодний кінець кабелю на підлозі за допомогою монтажної стрічки. Сполучна муфта також повинна бути прикріплена до підлоги.
Кабель укладайте рівномірно (змійкою), без перетинів.
Крок укладання можна обчислити за формулою:

крок укладання [см] = («вільна» площа [м ²]) / (довжина кабелю [м]) * 100

Неприпустимо зближення петель нагрівального кабелю на відстань менше 75 мм. Радіус вигину кабелю повинен бути не менше 37,5 мм Розрахункова значення кроку укладання, як правило, виходить не кратним 2,5 см. Тому для закріплення нагрівального кабелю за допомогою монтажної стрічки необхідно чергувати величину кроку укладання. Наприклад, «вільна» площа приміщення становить 10 м ², обраний кабель потужністю 1,25 кВт, довжиною 83 м. Розрахунковий крок укладання дорівнює 10: 83 = 0,12 м. У цьому випадку 9 м ² укладається з кроком 12,5 см і 1 м ² з кроком 10 см. При укладанні необхідно чергувати витки з різним кроком.
Фіксуйте петлі кабелю, закріплюючи їх монтажною стрічкою.
Можливо, з першого разу не вдасться підібрати оптимальне поєднання кроків укладання.
Вигини петель кабелю повинні бути плавні, без зламів і сильного натягу. Відстань від кабелю до стін та інших огороджувальних конструкцій повинна бути не менше 5-10 см.
Відстань від кабелю до нагрівальних приладів і труб опалення повинно бути не менше 20 см.
Щоб уникнути механічних пошкоджень не наступайте на нагрівальний кабель або накрийте змонтований кабель.
Другий холодний кінець кабелю повинен бути повернутий до місця установки терморегулятора. Друга муфта також кріпиться до підлоги.
Не піддавайте з'єднувальні муфти механічних впливів
Чи не замикайте секції нагрівального кабелю
Не ушкоджує нагрівальний кабель
Не використовуйте пошкоджений нагрівальний кабель
Не вмикайте кабель в електричну мережу, напруга якої не відповідає номінальній напрузі, зазначеній в паспорті
Не прокладайте нагрівальний кабель через рухливі шви будівельних конструкцій
Не вмикайте до повного затвердіння стяжки

Установки датчика температури

Датчик температури, що входить в комплект терморегулятора, додайте в монтажній трубці (найкраще підійде металопластикова трубка, використовувана для водопроводу). Діаметр трубки — не менше 16 мм. Кінець трубки, який буде залитий в стяжці, необхідно герметично закрити для запобігання попадання в нього розчину. Для герметизації трубки можна використовувати скотч або ізоляційну стрічку.
Переконайтеся, що датчик знаходиться в кінці трубки. Закріпити трубку між петлями нагрівального кабелю можна за допомогою монтажної стрічки. Датчик встановлюється між петлями гріючого кабелю на рівній відстані. Вигини трубки не повинні перешкоджати вільному руху датчика у разі заміни.
Рекомендується датчик температури розташовувати якомога ближче до поверхні підлоги. Для цього кінець трубки підводиться під час заливки.
Якщо товщина заливки підлоги менше діаметра трубки, під трубкою штробятся канавка.
При необхідності допускається укорочення або подовження з'єднувальних проводів датчика. Виконується окремим кабелем не більше 20 м.

Встановлення терморегулятора

Уважно вивчіть інструкцію до терморегулятора.
У стіні передбачається канал (штроба) для підведення до терморегулятора холодних кінців нагрівального кабелю і проводу датчика в трубці. До терморегулятора підводиться живлення 220 В.
Підводячи дроти живлення до терморегулятора, пам'ятайте, що стандартна електропроводка витримує такі струми навантаження.
Екранувальні жовто-зелені дроти нагрівального кабелю по одному з кожного кінця секції скручуються між собою і заземлюються (зануляются) відповідно до правил СНИП та ПУЕ.
Нагрівальна жила по одному білому проводу з кожного кінця секції під'єднується до терморегулятора.
Перевірте потужність Вашого теплої підлоги RATEY і потужність терморегулятора. Якщо потужність теплої підлоги більше 2 / 3 номінальної потужності терморегулятора, використовуйте підключення через магнітний пускач.
Для захисту від короткого замикання перед терморегулятором в електрощитку встановлюється автоматичний вимикач.
Для захисту від ураження людей електричним струмом використовуйте УЗО (пристрій захисного відключення).
Для захисту від перепадів напруги використовуйте відповідну автоматику.
Замалюйте схему установки Вашого теплої підлоги, вкажіть відстань від стін, місця розташування датчика, муфт. Ця схема Вам може стати в нагоді при наступних проведеннях будівельних робіт.

ЗАЛИВКА теплої підлоги RATEY

Після монтажу нагрівального кабелю і установки датчика залийте стяжку. Використовуйте рідкий розчин, який повинен щільно прилягати до кабелю без повітряних кишень. Після затвердіння стяжки монтується підлогове покриття, дотримуючись відповідні технології.

ЕКСПЛУАТАЦІЯ СИСТЕМИ ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY

ВКЛЮЧЕННЯ СИСТЕМИ

Після монтажу кабелю і повного затвердіння стяжки дозволите терморегулятор, поступово додаючи температуру. Початковий нагрів системи може бути від декількох годин до 2-х діб.
Встановіть за допомогою терморегулятора температуру, комфортну для Вас.

Роботи терморегулятора

Світловий індикатор горить — відбувається нагрів теплої підлоги, споживання електроенергії. Світловий індикатор не горить — температура підлоги відповідає заданої, система не споживає електроенергію.
Якщо Ваша система ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY розрахована як додатковий комфортний підігрів, її температурний режим може залежати від роботи основного опалення.
Якщо Ваша система ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY розрахована як основна, в холодний час, при відсутності в приміщенні людей, не відключайте повністю систему, а встановіть терморегулятор на мінімальне значення. Приміщення повністю не охолоне.
Не закривайте підігріваються підлоги ізолюючими матеріалами. Це може викликати перегрів кабелю.

БЕЗПЕКА СИСТЕМИ ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY

Самостійно не вносьте будь-які зміни в конструкцію нагрівальної секції і терморегуляторів
Не порушуйте цілісність з'єднувальних муфт
Не вмикайте нагрівальні секції, згорнуті у бухти, навіть короткочасно
Не використовуйте систему ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY без терморегуляторів
Не виконуйте будь-які роботи, не відключивши напругу живлення
Не використовуйте нагрівальні секції без стяжки
Не забивайте цвяхи, дюбелі, гвинти в поверхню теплої підлоги
Не руйнуйте стяжку
Не вмикайте секції теплої підлоги в електричну мережу, напруга якої не відповідає робочій напрузі, зазначеній у маркуванні чи паспорті
Підключення системи ТЕПЛИЙ ПОЛ RATEY повинен виробляти кваліфікований електрик відповідно всім вимогам СНІП, ДБН, ПУЕ

При порушенні будь-якого з перелічених вимог виробник знімає з себе гарантійні зобов'язання.

Прослушать
На латиницеНовинка! Нажмите на слова вверху, чтобы увидеть альтернативный перевод. Отказаться
Словарь

Предыдущие статьи